Başakşehir sonunda açılmış durumda

0 4

Sezona çok kötü bir şekilde başlamış olan fakat son haftalarda toparlamaya başlamış bulunan Başakşehir en güçlü rakiplerinden Antalyaspor Kulübünün karşısında 5-1’lik bir skor ile beraber kazanmasını da bildi.

Süper Lig içerisinde altıncı haftadaki mücadelesi esnasında Okan Buruk’un çalıştırmış olduğu Başakşehir Kulübü ile Tamer Tuna’nın takımı olarak öne çıkan Antalyaspor Kulübü kozlarını paylaşmış oldu. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu içerisinde oynanmış olan karşılaşma esnasında ev sahibi ekip 5 – 1’lik bir skorla kazanmış oldu.

Başakşehir Kulübü 11. dakika içerisinde penaltıdan Edn Visca’nın atmış olduğu golle öne geçmişken, 14. dakikada Lukas Podolski yanıt vermiş oldu. Visca ise 23. dakikaya gelindiğinde takımını tekrardan öne geçirmeyi başardı. 27. dakikaya gelindiğinde İrfan Can Kahveci söz konusu bu tabelayı 3 – 1 yapmış durumdayken, 35. dakikada Enzo Crivelli ilk devrenin skorunu belirleyen isim oldu. Antalyaspor Kulübü içerisinde Amilton 41. dakikada görmüş olduğu kırmızı kartın sonrasında da takımını on kişi bırakmış oldu.

Başakşehir Kulübünde 62. dakikaya gelindiğinde Deniz Türüç’ün yerine şans bulmuş olan yeni transfer Giuliano da 83. dakika içerisinde maçın sonucunu tayin eden isim oldu. Elde edilen bu sonucun hemen sonrasında Başakşehir Kulübü puanını 7 yapmış durumdayken bu sezon lig içerisindeki ikinci galibiyetini de almış oldu. Antalyaspor kulübü de sekiz puanda kalmış oldu. Ligin daha sonraki haftası içerisinde Başakşehir Kulübü deplasmanda Konyaspor Kulübüyle karşılaşmış olacak. Antalyaspor Kulübü ise Fenerbahçe Spor Kulübü’nün deplasmanına gitmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.