Aynı takımda olmayı talep etmemiş

0 20

İtalya Serie A ekiplerinden biri olan Juventus içerisinde forma giymeye devam eden dünya çapındaki ünlü futbolculardan Cristiano Ronaldo’nun, 2009 senesinde Barcelona’nın kapısından dönmüş olduğu ortaya çıkmış durumda. Manchester United kulübünün efsane teknik direktörlerinden biri olan Sir Alex Ferguson’un, Portekiz asıllı yıldızın o dönemlerde Barcelona’ya gitmesinden dolayı çok fazla uğraşmış olduğu fakat Ronaldo’nun Lionel Messi’yle aynı takım içerisinde oynamanını yerine Real Madrid kulübünü tercih etmiş olduğu bilgisine ulaşıldı.

2009 senesi içerisinde o dönemlerin rekor bonservis bedellerinden 80 milyon euro tutarında İngiliz ekiplerinden Manchester United kulübünden İspanyol devlerinden biri olarak öne çıkan Real Madrid kulübüne transferi gerçekleşen Cristiano Ronaldo’nun, ezeli rakiplerinden biri olan Lionel Messi’yle aynı takım içerisinde oynama teklifini kabul etmediği de ileri sürüldü.

İngilizlerin çok ünlü basın organlarından Daily Mail platformunun İspanyol AS gazetesine dayandırmış olduğu habere bakılırsa, Portekiz asıllı yıldızın 2009 senesi içerisinde Manchester United kulübünün efsane çalıştırıcılarından Sir Alex Ferguson aracılığıyla Barcelona’ya teklif edilmiş olduğu ifade edildi. Fakat Ronaldo’nun bu söz konusu teklifi kabul etmeyerek Real Madrid’e imza atmış olduğu belirtildi.

Ronaldo’nun Real Madrid adlı kulübü tercih etmiş olmasıyla beraber futbolseverler, Messi ile birlikte Ronaldo’yu aynı takım içerisinde izleme şansından da mahrum kalmış bulundular.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.