Arsenal’den yeni bir transfer hamlesi

0 12

Türk asıllı Alman yıldızlardan biri olan Mesut Özil’i gözden çıkartarak herkesi çok şaşırtan Arsenal kulübü, tecrübeli durumda bulunan oyuncunun boşluğunu da Christian Eriksen’la doldurmayı talep ediyor. Çok uzun seneler boyunca Arsenal adlı kulübün ezeli rakiplerinden biri olarak öne çıkan Tottenham kulübünün formasını gitmekte olan Eriksen’le PSG kulübü de ilgilenmekte.

İngiltere Premier Lig takımları arasında yer alan Arsenal kulübü, devre arasındaki transfer dönemi içerisine çok hızlı bir giriş yapmayı talep ediyor. Londra’da yer alan ekibin gündemine, Inter kulübü içerisinde top koşturmakta olan orta saha oyuncularından Christian Eriksen gelmiş durumda. İtalyan gazetelerinden biri olarak öne çıkan Gazetta’nın yapmış olduğu habere bakılırsa; Arsenal, devre arası olduğu zaman Mesut Özil’le yollarını ayırarak, çok yüklü bir maaştan kurulup Inter’den Christian Eriksen’in transferini gerçekleştirmeyi talep ediyor.

Haber içerisinde Danimarka asıllı olan futbolcunun da İngiltere’ye dönme konusuna sıcak bakmasından dolayı söz konusu transferin gerçekleşme konusundaki ihtimalinin çok yüksek seviyede bulunduğu yazılmaktayken, Eriksen’i talep eden bir başka kulüp olarak öne çıkan PSG adlı kulübün de yarışta olduğu açıkça ifade edildi.

Inter Kulübünün ekonomik bir yönden daha çok kazanç elde edebilme amacıyla transfer konusunda PSG adlı kulübü bir adım daha önde tutmakta olduğunu yazmış olan Gazetta, oyuncunun da Arsenal kulübüne gitme konusunda isteğinin olduğunu ifade etmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.