Arsenal geri adım atmış durumda

0 5

Mesut Özil’in mevcut durumdaki sözleşmesini feshetme konusunda planlar yapan Arsenal kulübü, yıldız durumda bulunan futbolcunun fesihle ilgili olarak 15 milyon Euro tutarında para talep etmesinin ardından geri adım atmış oldu.

Arsenal Kulübü içerisinde çok uzun bir zamandan beri ayrılık ihtimali konuşulmaya başlanmış olan Mesut Özil ile ilgili olarak çok daha yeni gelişmeler yaşanmakta. İngiliz devi kulüp, 31 yaşında bulunan oyuncunun yüksek maaşından dolayı yolları ayırmayı düşünmekte. Londra da yer alan ekip, sözleşmesi sezon ayında sona erecek Mesut Özil’e maaşı konusunda bir indirime gitmesini talep etti fakat yıldız futbolcu da bunu kabul etmedi. Bu durumun hemen sonrasında Arsenal Kulübü, Mesut’un mevcut durumdaki sözleşmesini feshetme konusunda karar aldı.

Türk asıllı olan Alman oyuncu, bu zaman zarfı içerisinde sözleşmesi içerisinde kazanacak olduğu 15 milyon Euro tutarındaki ödemenin nerdeyse tamamını talep etti ve aksi bir durumda ayrılmayı kabul etmedi. Arsenal kulübü, Mesut Özil’in tavrının karşısında fesihten vazgeçmiş oldu. Şu anda Mesut’un Ocak ayındaki transfer döneminden hemen önce Arsenal kulübünden ayrılması hiç bir şekilde mümkün gözükmemekte.

Londra da yer alan ekip, ardımızda bırakmış olduğumuz günlerde açıklamış olduğu UEFA Avrupa Ligi kadrosu içerisine 31 yaşında bulunan orta sahayı dahil etmiş değil..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.