Arda Turan transferiyle alakalı detaylar ortaya çıktı

0 11

İspanyol devlerinden biri olan Barcelona Kulübüyle sözleşmesi biten ve serbest kalmış olan Arda Turan, yetişmiş olduğu kulüp olarak bilinen Galatasaray Spor Kulübüne geri dönüş yapacak. İspanyol AS tarafından yapılmış olan habere bakılırsa Galatasaray Spor Kulübü, Arda Turan’la 1+1 senelik anlaşmaya varmış durumda. Gazete içerisinde yer almış olan anlaşma detayına bakıldığı zaman Arda Turan’ın Galatasaray Spor Kulübünden maç başına tam tamına 25.000 Euro tutarında para kazanacak olduğu ifade edildi.

Galatasaray Spor Kulübünün şampiyon olması durumunda ise Arda Turan 500.000 Euro tutarında bonus ödeme almış bulunacak. AS, diğer taraftan Galatasaray Spor Kulübüne dönüş yapacak Arda Turan’ın takım kaptanı konumunda bulunacağını da yazmış durumda.

Arda Turan, devre arası olduğunda Başakşehir Kulübüyle yollarını ayırdıktan hemen sonrasında çok uzun bir zamn boyunca da Galatasaray Spor Kulübünün gündemi içerisinde yer almıştı. Teknik direktör görevinde bulunan Fatih Terim’in yoğun bir şekile ısrar etmiş olmasına karşın Başkan görevinde bulunan Mustafa Cengiz’in veto etmiş olduğu söz konusu bu transfer yapılmamıştı. Tekrardan Galatasaray Spor Kulübü’nün formasını giyme hususunda fazlasıyla istekli durumda bulunan Arda Turan’ın devamlı bir şekilde Fatih Terim’le temas halinde bulunduğu ve sezon sona erdiğinde ise bu transferin resmileşecek olduğu ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.