Almanya Kupası’nın finali ne zamana oynanacak?

0 20

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) tarafından yapılmış olan özel bir açıklamaya bakılırsa, yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınından dolayı erteleme kararı alınan Almanya Kupası finalinin 4 Temmuz tarihi içerisinde oynanmasının planlanmış olduğu ifade edildi.

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) aracılığıyla yapılmış olan açıklama içerisinde, bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı esnasında, daha öncesinde Covid-19 salgınından dolayı askıya alınmış bulunan Almanya Kupası, 3. Lig ile birlikte Kadınlar 1. Futbol Ligi karşılaşmalarının sürdürülmesinin kararlaştırılmış olduğu, fikstürün de belirlenmiş olduğu ifade edilmiş durumda.

Açıklamaya bakılırsa, Almanya Kupası içerisinde yarı finalle alakalı karşılaşmaların 9 Haziran ila 10 Haziran tarihinde, finalin 4 Temmuz tarihi içerisinde oynanması ön görülmekte. Yarı final içerisinde Bayern Münih-Eintracht Frankfurt kulübü ile birlikte Saarbrücken-Bayer Leverkusen kulübünün karşılaşmaları gerçekleştirilmiş olacak.

DFB Başkanı görevinde bulunan Fritz Keller, 1. lig ile birlikte 2. ligin devam etmesi amacıyla hazırlanmış olan ”hijyen tasarısı”nı Almanya Kulüpler Birliği (DFL)’tle beraber hazırlamış olduklarını aktarmış durumdayken, bundan ötürü Almanya Kupasının yanı sıra 3. Lig ile birlikte Kadınlar 1. Futbol Ligi’nin sürmesi hususunda müsaade alınacak olduğundan emin olduğunu ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.