Adım adım Beşiktaş’a doğru yaklaşıyor

0 15

Yeni sezondan hemen önce takım içerisinde köklü bir değişim yapmaya hazırlanan Beşiktaş Spor Kulübü, bir taraftan yollarını ayıracak olduğu isimleri belirlemeye çalışırken bir taraftan da kadrosunu güçlendirebilmek amacıyla çalışmalarda bulunmaya devam ediyor. Bunun kapsamında hem kendi belirlemiş olduğu hem ise menajerlerin önermiş olduğu isimler üstünden girişimler yapmaya devam eden Beşiktaş Spor Kulübü’nün en son yeni bir ismi gündemine almış olduğu ortaya çıkmış durumda. Beşiktaş Spor Kulübü’nün, Suudi Arabistan ekiplerinden biri olarak öne çıkan Al Hilal Riyadh’ın Brezilya asıllı 10 numaralı formayı giren Carlos Eduardo’yu transfer listesinin içine ilave ettiği bildirilmiş durumda.

2015 senesinde Porto’dan 2 milyon euro tutarındaki bir ücretle Arap ekibine transferi gerçekleşen 30 yaşında bulunan futbolcunun, menajerler sayesinde Beşiktaş Spor Kulübüne önerilmiş olduğu ifade edildi. Kulübü ile mevcut durumdaki sözleşmesi sezon sona erdiğinde biteceği açıklanan Sambacı’nın bonservisini kendi elinde bulunduruyor olması Beşiktaş Spor Kulübü yönetimini de harekete geçirmiş durumda.

Al Hilal forması ile birlikte geride kalmış olan 6 sezonluk süre zarfında 143 tane maça çıkarak 69 gollük bir performans ortaya koymuş olan Carlos Eduardo, bu sezon içerisinde de 19 defa görev yapmış olduğu takımında rakip takımın filelerini tam tamına 11 defa sarsmıştı. 10 numara bölgesi üzerine ilave bir şekilde sol açık kısmında da forma giyebilmekte olan yetenekli oyuncu, özellikle de bitiricilik açısında ön plana çıkmayı başarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.