Adana Demirspor bileti kapmış durumda

0 8

Adana Demirspor, 0 – 0’ın rövanşı esnasında Bursa’yı Erkan Zengin ile birlikte Rassoul’un atmış olduğu gollerle yenerek finale çıkmayı başardı.

TFF 1. Lig içerisindeki play-off yarı final mücadelesi esnasında Adana Demirspor, 0 – 0’lık skorun rövanş maçında kendi evinde konuk olarak ağırladığı Bursaspor kulübünü 4 – 1’lık bir skorla mağlup edip final biletini kapmış oldu. İlk yarılık kısmı golsüz bir eşitlikle tamamlanmış olan mücadeledenin 55. dakikası içerisinde Erkan Zengin’in atmış olduğu penaltı golü sayesinde 1 – 0’lık skorla öne geçmiş bulunan Mavi Şimşekler, 78. dakikada Joher Rassol’le beraber ikinci golü bulmuş oldu. 89. dakika içerisinde ikinci golün asistini yapmış bulunan Berk Yıldız da söz konusu bu skoru 3 – 0’a taşımış oldu. Adana Demirspor Kulübünün yetenekli golcülerinden Mehmet Akyüz 90 + 7. dakikada atmış olduğu golle beraber skoru 4 – 0 yapmış oldu. Bursaspor Kulübünün tek bir sayısını da 90 + 12. dakika içerisinde Serdar Özkan kaydetmiş oldu.

Adana Demirsporun yetenekli isimlerinden biri olan Erkan Zengin de söz konusu maça adeta damga vurmuş durumda. Penaltı golü ile birlikte perdeyi açmış bulunan 34 yaşında olan ünlü futbolcu, Berk Yıldız ile birlikte Mehmet Akyüz’ün gollerinin de asistini yapmış oldu. Erkan Zengin, söz konusu bu maçı bir gol, iki tane de asistle tamamlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.