Yusuf Yazıcı ile alakalı transfer girişimleri başlıyor

0 10

Lille kulübünün formasıyla bu sezon içerisinde toplamda 11 tane gol atarak üç defa da asist yapmış olan Yusuf Yazıcı, Londra ekiplerinden biri olan Arsenal Kulübü’nün radarına takılmış oldu. Fransa Ligi içerisinde süren yayıncı krizinin de etkisiyle beraber kulüplerin isimlerden bazılarını yollayacak oldukları iddiasından hemen sonra Arsenal Kulübü, Yusuf Yazıcı’ya yönelmiş oldu.

Daily Mail isimli ünlü gazete, 16.5 milyon Euro tutarındaki bir ödeme karşısında Trabzonspor Kulübünden Lille Kulübüne gelmiş olan yıldız oyuncunun değerinin fazlasıyla üstünde bir performans sergilemekte olduğu ve sezon sona erdiği zaman Premier Lig ekibinin transferle alakalı nabız yoklayacak olduğunu ileri sürdü. Bilinmekte olduğu gibi Arsenal Kulübü, yüksek bir durumdaki maaşından dolayı Mesut Özil’le yollarını ayırmayı talep ediyor.

Mali problemlerden dolayı devre arası olduğu zaman yıldız oyuncularını satışa çıkartacak olduğu ileri sürülen Lille Kulübü, el değiştirmiş bir durumda. Türk asıllı futbolculardan olan Yusuf Yazıcı’nın yanı sıra Burak Yılmaz ile birlikte Zeki Çelik ve Mustafa Kapı’yı kadrosu üzerinde barındırmaya devam eden Lille adlı kulübün sahibi Lüksemburg asıllı iş insanlarından Gerard Lopez, Merlyn Partners firmasının bünyesinde yer alan Callisto Sporting’e devir hususunda anlaşma yaptı.

Söz konusu bu satışın gerçekleşmiş olmasıyla beraber başkan görevinde bulunan Gerard Lopez ile birlikte sportif direktör görevinde bulunan Luis Campos’un görevlerine de son verilmiş oldu. Kulübün başkanlığı için, daha öncesinde PSG kulübünün sportif direktörlüğünün yanı sıra Rennes adlı kulübün başkanlığını de yapmış olan Olivier Letang getirilmiş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.