Vakıfbank İlbank’a set bile vermedi

0 12

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 – 2021 sezonundaki Misli.com Sultanlar Ligi içerisinde ertelenmiş olan altıncı hafta maçı esnasında İlbank kulübünü deplasmanda 20 – 25 setinin yanı sıra 12 – 25 set ve de 19 – 25 olarak gerçekleşen setlerle 3 – 0’lık skorla mağlup edip, lig üzerindeki liderliğini devam ettirdi. Sultanlar Ligi içerisindeki 23. galibiyetini almış olan Vakıfbank, 24 hafta içerisinde toplamayı başardığı 69 puan ile zirvede yer almakta.

3 tane FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nın yanı sıra 4 tane de CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ile birlikte ‘Türkiye’nin uluslararası alan içerisinde en fazla kupa kazanmayı başaran takımı’ olarak öne çıkan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, 2020 – 2021 sezonundaki Misli.com Sultanlar Ligi içerisinde ertelenmiş olan altıncı hafta maçı esnasında İlbank kulübünü 3 – 0’lık skorla mağlup etmiş oldu. TVF Başkent Voleybol Salonu’nda gerçekleşmiş olan söz konusu karşılaşmanın birinci seti karşılıklı sayılar ile başlamış durumdayken Vakıfbank, teknik molaya da 12 – 11 setle önde girmiş oldu. Mola dönüşünde etkili servisler atmayı başaran VakıfBank Kulübü, hücum sayılarının yanı sıra servis sayıları ile birlikte seti 25 – 20’lik sayıyla almayı başarmış oldu.

İlk set içerisinde olduğu gibi karşılıklı sayılarla başlamış olan ikinci setin sonrasında oyun üzerindeki üstünlüğü eline almış olan Vakıfbank, teknik bir durumdaki molasına 12 – 6 sayıyla önde girmiş olduğu bu seti de hücum performansı ile birlikte 25 – 12 sayıyla alıp karşılaşma esnasında 2 – 0 olarak öne geçmiş oldu. Etkili bir durumdaki oyununu üçüncü set üzerine de taşımış olan VakıfBank Kulübü, İlbank adlı kulübün geri dönüşüne hiç bir şekilde izin vermedi ve çekişmeli bir şekilde geçmekte olan seti 25 – 19 sayıyla, mücadeleyi de 3 – 0’lık bir skorla kazanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.