Ünlü futbol kulübü satılıyor

0 22

Milli bir durumdaki futbolcularımızın da formasını giymekte olduğu Fransız ekiplerinden Lille Kulübü el değiştirecek. Kulübün sahibi konumunda bulunan Gerard Lopez, 200 milyon Euro tutarındaki bir borca karşılık Lille Kulübünü Merlyn Parnters’e satmış olacak.

Burak Yılmaz’ın yanı sıra Zeki Çelik ile birlikte Yusuf Yazıcı ve Mustafa Kapı’nın forma giymekte olduğu Lille kulübü, ödemesi yapılmamış kredi borçlarından dolayı el değiştirecek. RTL platformu üzerinde yer almış olan bir habere bakılırsa; Lille adlı kulübün çoğunlukta yer alan hisselerinin sahibi ve aynı zamanda başkanı konumunda bulunan Gerard Lopez, kulübünü Merlyn Parnters’e satmış olacak.

Merlyn Partners ise bu işlemle beraber, hem 200 milyon Euro tutarındaki borcu ödemiş olacak hem ise Gerard Lopez’in elinde kalmış olan öteki hisseleri de satın almış bulunacak. böylelikle de kulübün kontrolü komple Merlyn Partners’e geçmiş olacak.

Merlyn Partners, söz konusu bu kulübü yatırım maksatlı bir şekilde almaktayken Rennes’in eski başkanı olarak bilinen Olivier Letang’ı ise kulüp başkanı pozisyonuna getirerek sportif hedeflerin sürmesini sağlamaya gayret edecek. Merlyn Partners’in ayrıca devre arası olduğu zaman oyuncu satımı gerçekleştirmeyeceğini ve Lille adlı kulübü çok daha başarılı yapma amacıyla yatırımlarını sürdüreceği de ifade edildi..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.