UEFA yeni bir açıklamada bulundu

0 8

EURO 2020’yi koronavirüs ile alakalı salgından dolayı 2021 senesi için erteleme konusunda karar almış bulunan UEFA, kulüp organizasyonlarının yanı sıra yerel liglerle alakalı mevcut durumdaki kararını da açıklamış bir vaziyette. UEFA tarafından yapılmış olan söz konusu bu özel duyuru esnasında, şartların uygun bir durumda bulunması halinde kulüple alakalı organizasyonlarının en geç 30 Haziran tarihine kadar tamamlanacak olduğu da ifade edilmiş durumda.

Koronavirüs ile alakalı salgından dolayı olağanüstü bir şekilde toplantı kararı almış bulunan UEFA, EURO 2020’nin 2021 senesinin yaz dönemine ertelenmiş olduğu konusunda bir açıklamada bulunmuştu. Öte yandan Avrupa Ligi finalinin 24 Haziran tarihi içerisinde, İstanbul ilinde gerçekleşecek Şampiyonlar Ligi final maçının da 27 Haziran tarihi içerisinde oynanacak olduğu resmen duyurulmuştu.

UEFA en son ise yerel liglerle alakalı bir şekilde flaş bir açıklamada bulunmuş durumda. Resmi site üzerinden yapılmış olan açıklama içerisinde koronavirüs ile alakalı salgının kontrol altına alınması durumunda en geç 30 Haziran tarihine kadar yerel liglerin tamamlanacak olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.