Türk Telekom milli sporcuları iki altın madalya kazandı

0 33

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü’nde yer alan Badminton sporcuları, Hırvatistan’da yer alan Zagreb kenti içerisinde gerçekleşen ‘U15 8th Li-ning Zagreb Youth Open Uluslararası Badminton Turnuvası esnasında tam tamına iki tane altın madalya kazanmayı başardı.

Türk Telekom’un ülkemizin dört bir tarafında bir çok değişik kategori içerisinde desteklemeye devam ettiği sporcuları, başarı üstüne başarı kazanmayı da sürdürüyor. Hırvatistan’da yer alan Zagreb kenti içerisinde gerçekleşen ‘‘U15 8th Li-ning Zagreb Youth Open Uluslararası Badminton Turnuvası’ esnasında Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü’nün milli sporcuları arasında bulunan Aleyna Korkut ile birlikte Nisanur Çimen çok büyük bir başarı elde etmiş oldu.

Aleyna Korkut, tam olarak 64 tane sporcunun mücadelede bulunmuş olduğu Tek Kadınlar Kategorisi içerisinde beraber finale kalmış olduğu Ukrayna asıllı rakibini mağlup etmeyi başararak altın madalyanın da sahibi oldu. Çift Kadınlar Kategorisi içerisinde de tam tamına 32 tane sporcunun mücadelede bulunduğu müsabakalar esnasında finale kalmış bulunan Nisanur Çimen ile birlikte Aleyna Korkut, Macar asıllı rakiplerini ardında bırakıp ülkemize ikinci altın madalyayı getirmiş oldu.

Türk Telekom ülkemiz içerisinde basketbolun yanı sıra yüzme ile birlikte eskrim, güreş, atletizm ve badminton gibi farklı alanlarda toplam olarak 39 tane il içerisinde ve 33 tane de branş olmak üzre ortalama 6.000 tane sporcuya destek vermeyi sürdürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.