Trabzonspor’da transfer konusunda yeni bir formül

0 9

Trabzonspor Kulübü içerisinde altyapının en değerli ürünleri arasında yer alan ve alt yaş kategorileri içerisinde uzun seneler boyunca 8 – 10 numara bölgeleri üzerinde forma giymiş olan Abdülkadir Ömür, Lionel Messi hayranlığından dolayı mevkii değiştirme kararı almış, kanat oynamaya başlamış idi.

Fakat Trabzonspor kulübünün yeni teknik direktörü görevinde bulunan Eddie Newton’ın, 20 yaşına bulunan oyuncuyla alakalı mevcut durumdaki tüm planları çok daha değişik.. İngiliz asıllı tecrübeli çalıştırıcı, genç yaştaki yetenekli oyuncuyu yeni sezon içerisinde eğitimini almış olduğu 10 numara pozisyonunda görevlendirmeyi, Nwakaeme’yi sol kanatta, Ekuban’ı ise sağ kanat üzerinde sahaya sürmeyi düşünmekte. Kaleye çok daha yakın bir durumda..

Bunun kapsamında da başarılı bir durumdaki hoca, özellikle Abdülkadir’i yeni bölgesi üzerinde alacak olduğu sorumluluklarla ilgili olarak daha fazla motive etmekte. Bahsi geçen bu taktik ile birlikte yıldız oyuncuyu rakip kaleye çok daha yakın bir bölgede oynatma konusunda isteği bulunan Newton, aynı zaman içerisinde takımı yönlendirebilecek ismin de Abdülkadir olması konusunda planlar yapıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.