Sözleşmesinde yer alan detay dikkat çekmiş durumda

0 7

La Liga ekiplerinden biri olan Atletico Madrid Kulübünden ayrılmış olan Brezilya asıllı İspanyol futbolculardan Diego Costa’nın sözleşmesinde yer alan maddeden dolayı İspanya’da ve aynı zamanda İngiliz devlerinden biri olan Chelsea Kulübünde oynaması halinde tazminat ödeyecek olduğu bilgisine ulaşıldı. Böylelikle ismi bir müddettir Galatasaray Spor Kulübüyle anılmakta olan golcü futbolcunun ülkemize transfer ihtimali de güçlenmiş oldu.

Atletico Madrid Kulübüyle sözleşmesini feshetmiş olan Diego Costa’nın adı bir müddettir Galatasaray Spor Kulübüyle anılmakta. İspanyol asıllı yıldızın transferi hususunda dikkatleri çekmekte olan bir ayrıntı ortaya çıkmış bir durumda. Atletico’nun Costa’yla yolları ayırma esnasında söz konusu bu sözleşmeye tazminat maddesi koymuş olduğu bilgisine ulaşıldı. Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa 32 yaşında bulunan forvet eğer ki bir İspanyol kulübüne gidecek olursa 15 milyon Euro tutarında bir tazminat ödemesi yapmak mecburiyetinde kalmış olacak. Bundan dolayı Costa’ya La Liga yolu kapanmış bir vaziyette.

Aynı biçimde yıldız durumda bulunan futbolcu A.Madrid’in Şampiyonlar Ligi’nde yer alan rakiplerinden Chelsea Kulübüne gidecek olması halinde de tazminat ödemesi yapacak. Bundan dolayı da İspanyol asıllı yıldız futbolcunun rotası Türkiye’ye dönmüş oldu.

Diego Costa’nın görevli olan menajerinin hem yüksek seviyede bir maaş beklentisi hem ise tazminat konusunda herhangi bir tehlikesi olmadığından dolayı Galatasaray Spor Kulübü ile birlike Fenerbahçe Spor Kulübüyle temasa geçecek bizzat teklifte bulunmuş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.