Satranç Turnuvası’nda kıyasıya bir mücadele

0 11

Ülkemizin dört bir tarafından 1.400 taneye yakın öğrencinin mücadele etmekte olduğu Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası esnasında tam tamına bir hafta boyunca sporcular; maskenin yanı sıra dezenfektan kullanılması ile birlikte ateş ölçümünün kuralları ve kalabalık ortamlar içerisinde mesafe kuralları benzerinde okullarda karşılaşabilecek oldukları pandemi kurallarına göre de eğitim aldı.

2021- 2022 Eğitim Öğretim senesinin başlaması için çok az bir zaman kalmışken veliler de pandemi sebebiyle çocukların sağlıklarından endişe duymaktayken, öğrenciler ise okullar içerisinde uygulanacak pandemi kurallarını merak içinde bekliyor. Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF) 7 ila 18 yaş arasında bulunan binlerce sporcuyla beraber velinin katılımlarıyla düzenlemiş olduğu Türkiye Küçükler ile Yıldızlar Satranç Şampiyonaları okullar içerisinde uygulanabilecek pandemi kurallarının daha önceden öğrenilebilmesi hususunda da bilinirlilik sağlamış oluyor.

TSF Başkanı Gülkız Tulay yaptığı açıklamada çocukların okuldan fazlasıyla uzun bir zaman boyunca uzak kalmış olduğunu ve bu süreç içerisinde pandeminin bütün bilinen kuralları değiştirdiğine değindi. Velilerin ise çocukların okullarda uygulamaya koyulacak pandemiyle ilgili kurallara uyup uymayacakları hususunda endişe duyduğunu ifade eden Tülay, kendilerinin bu yüzden yalnızca Türkiye yaş grupları içerisinde bir şampiyona düzenlemediklerini, çocukların okullarda karşılaşabilecek oldukları pandemi zorluklarıyla alakalı da eğitimler vermiş olduklarını dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.