Şampiyonlar Ligi içerisinde büyük bir skandal

0 17

Şampiyonlar Ligi içerisinde oynanmakta olan PSG – Başakşehir maçının dördüncü hakemi Sebastian Coltescu’nun temsilcimizde görevli olan yardımcı antrenörlerden Webo’ya ırkçı ifade kullanmış olmasından dolayı iki takım da sahadan çekilerek hızlı bir şekilde soyunma odasına gitmiş oldu. Hakemlerinin değişeceği açıklanan karşılaşma bu akşam üzerinde (9 Aralık Çarşamba) saatler 20:55’i gösterirken kalmış olduğu yerden devam ediyor olacak.

Paris Saint Germain Kulübü ile Medipol Başakşehir Kulübü arasında yer alan maç, dördüncü hakem görevinde bulunan Constantin Sebastian Coltescu’nun, yardımcı antrenörlerinden biri olan Pierre Webo’ya ırkçı söylemlerde bulunmuş olduğu gerekçesiyle durmuş oldu. Maçta görevli olan dördüncü hakeminin Pierre Webo’ya ‘ırkçı söylemlerde bulunmuş olduğu’ gerekçe gösterilerek tepki göstermiş olan Medipol Başakşehir Kulübü sahadan çekilerek soyunma odasına gitmiş oldu.

Başakşehir Kulübüne Neymar ilk sırada olmak üzre rakip takımda görevli olan oyuncular da destek vererek onlar da sahayı terk ederek soyunma odasına gitti.

Medipol Başakşehir Kulübünün Twitter hesabı üzerinden yapılmış olan açıklama üzerinde, ‘Paris Saint Germain maçı esnasında 4. hakem görevinde bulunan Sebastian Coltescu’nun yardımcı antrenörümüz olarak görevli olan Pierre Webo’ya gerçekleştirmiş olduğu ırkçılıktan dolayı futbolcularımız sahaya çıkmama konusunda bir karar almıştır’ şeklindeki ifadelerine yer verilmiş oldu.

Irkçılıktan dolayı yarıda kalmış olan Paris Saint Germain ila Medipol Başakşehir arasındaki maç bu akşam üzeri (9 Aralık Çarşamba) Türkiye saatiyle 20:55’te kalmış olduğu yerden devam ediyor olacak. Öte yandan PSG – Başakşehir maçında yer alan hakem kadrosu da komple değişmiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.