Rehber köpekler için koştular

0 22

Dünya üzerindeki en iyi sekiz yarı maratonundan bir tanesi olarak öne çıkan N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’na Rehber Köpekler Derneğinin Başkanı olarak görev yapan Avukat Nurdeniz Tunçer, Rehber Köpeği Kara’yla beraber katılmış oldu ve 10 kilometreden oluşan parkuru 1.33.45 zamanda tamamlamış oldu.

Bu sene 16.sı gerçekleşmiş olan maratonun 21 kilometrede kadınlar birincisi olarak öne çıkan Kenya asıllı atlet Ruth Chepngetich, 1.04.01’lik derecesi ile beraber dünya rekoru kırmış durumdayken, Avukat Nurdeniz Tuncer ile birlikte Rehber Köpeği Kara, ‘Engeller engel olamaz, hayata katıl’ şeklindeki bir mesajla iyilik peşinde, farkındalık yaratma konusundaki hedefle koştu.

İstanbul ilinde yer alan Yenikapı ilçesinde bu sene 16.sı düzenlenmiş olan N Kolay Yarı Maratonu’nda yer alan 56 tane koşucu, daha fazla sayıya sahip eğitimli köpeğin görme engelli olanlara rehber olabilmesi amacıyla koşmuş oldu. Bu söz konusu gönüllü koşucular, Rehber Köpekler Derneği’ne gidecek bir biçimde bağış kampanyası da açmış oldu. Birleşmiş Milletler – UNDP ekibi içerisinde yer alan Patenli Koşucular da katılımlarıyla beraber destek oldular.

Yarı Maratonun on kilometreden oluşan parkuru içerisinde koşup, Rehber Köpeği Kara’yla beraber madalya almaya hak kazanmış olan Rehber Köpekler Derneği’nin Kurucu Başkanı olarak görev yapan Avukat Nurdeniz Tuncer,’Engeller engel olamaz, hayata katıl’ şeklindeki bir mesajla iyilik peşinde, farkındalık yaratabilme gibi bir hedefle koşuyu tamamlamış olduğunu belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.