Real Madrid’den maaş düşürme kararı

0 15

İspanya’da yer alan Real Madrid Kulübü, futbol ile birlikte basketbol A takımları içerisindeki sporcuların yanı sıra teknik adamlar ve de personellerin maaşlarının 2019 sezonu ile 2020 sezonunun sonuna kadar %10 ila %20 arasında düşürülmesinden dolayı da anlaşmaya varıldığını açıklaması yapıldı.

Kulüpten yapılmış olan açıklama içerisinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile alakalı salgından ötürü liglere ara verilmiş olduğu ve kulübün ticari durumdaki faaliyetlerinin büyük bir kısmının da durdurulmuş olduğu ifade edildi. Bu durumdan dolayı da kulüp personellerinin tamamının işlerini sürdürebilmesi amacıyla basketbol ile birlikte futbol A takımında yer alan oyuncular ile birlikte teknik kadro ve de personellerin maaşlarının sezonun son günlerine kadar %10 ila %20 arasında düşürülecek olduğu, bu karara onların da onay vermiş olduğu ifade edildi.

İspanya içerisinde Kovid-19 virüsü sebebiyle bu zamana kadar 1. ile 2. lig kulüpleri arasından 8 tanesi ”Geçici İstihdam Düzenleme Önlemi” açıklaması yaparak, bazı personellerini bedava izine çıkartmıştı. Öte yandan, Barcelona ile birlikte Atletico Madrid benzerindeki kulüpler de A takımları içerisinde yer alan futbolcuların ve teknik heyetin maaşları konusunda kesinti yapma konusunda karar almıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.