Rangers kulübü 1 – 0’lık skorla yendi

0 8

İskoçya Premier Lig’ideki 22. hafta dev gibi bir derbiye sahne olmuş durumda. Rangers Kulübü, ezeli rakiplerinden biri olarak öne çıkan Celtic Kulübünü 1 – 0’lık skorla yenip liderliğini devam ettirmiş oldu. Maçın 62. dakikası içerisinde Celtic Kulübünde oynamakta olan Nir Bitton görmüş olduğu kırmızı karttan dolayı takımını 10 kişi bırakmış oldu.

İskoçya Premier Lig’deki 22. haftasında Rangers Kulübü, Celtic Kulübünü konuk olarak ağırladı. Çok büyük bir mücadeleye sahne olmuş olan söz konusu maçı ev sahibi olarak öne çıkan ekip, tek bir gol ile kazanmış oldu. Dünya derbilerinin arasında gösterilmekte olan ve aynı zamanda ‘Old Firm’ şeklindeki bir isimle anılmakta olan maç içerisinde Rangers kulübü galibiyeti, 70. dakika içerisinde Callum McGregor’un kendi kalesine atmış olduğu bir golle elde etmiş oldu. Maçın 62. dakikası içerisinde Celtic Kulübünde oynamakta olan Nir Bitton görmüş olduğu kırmızı karttan dolayı oyun dışı kalmış oldu.

Bu söz konusu sonuç ile birlikte puanını 62’ye kadar yükseltmiş olan Rangers Kulübü, liderliğini de sürdürmüş oldu. Lig içerisinde ikinci sırada yer alan ve rakibine göre tam olarak üç maç eksiği bulunmakta olan Celtic Kulübü de 43 puanda kalmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.