Muslera ile yeni sözleşme yapılacak

0 16

Sakatlığından dönmesinin ardından göstermiş olduğu çok başarılı performansıyla Galatasaray Spor Kulübü’nü zirveye taşımış olan Fernando Muslera’nın sezon sonunda biteceği açıklanan sözleşmesi uzatılmış olacak. Futbolu Galatasaray Spor Kulübü içerisinde bırakması konusunda bir beklenti bulunan Muslera’nın kulüp ile en az iki senelik yeni bir sözleşme imzalayacak olduğu da ifade edildi.

Ardımızda bırakmış olduğumuz sene Rize deplasmanı esnasında ayağı kırılmış olan Fernando Muslera 6 ay devam eden iyileşme sürecinin hemen sonrasında sahalara geri dönüş gerçekleştirdi. Kalmış olduğu yerden devam etmekte bulunan Muslera, başarılı bir durumdaki performansıyla Galatasaray Spor Kulübünü zirve yarışı içerisinde üst sıraya taşımış oldu.

Özellikle de Fenerbahçe Spor Kulübü deplasmanı esnasında yapmış olduğu kurtarışlarlarla takımını ayakta tutmayı başaran Uruguay asıllı eldiven galibiyet konusunda çok büyük bir pay sahibi olmuş durumda. Futbolu Galatasaray Spor Kulübü içerisinde bırakması konusunda bir beklenti bulunan ve de sözleşmesi sezon sonunda biteceği bilinen Muslera’yla tekrardan masaya oturulmuş olacak. 35 yaşında bulunan Muslera’nın ücreti konusunda bir indirim yapması beklenmekteyken, sözleşmenin tam olarak iki senelik olacağı da konuşulmuş oldu.

Muslera sahalara geri dönüş yapmasının ardından Galatasaray Spor Kulübü 5’te 5 yapıp liderliği geri almış oldu. Uruguay asıllı olan kaleci bu süreç içerisinde bir tanesi penaltı olmak üzre kalesine gelmiş olan 22 tane şutun 20 tanesini kurtarmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.