Messi’den corona için büyük bağış

0 9

Dünya üzerindeki her bir taraftan corona virüsle mücadeleye yapılmış olan bağışa Arjantin asıllı yıldızlardan Lionel Messi de katılmış oldu. Yıldız durumda bulunan ünlü futbolcu İspanya’nın Barselona kenti içerisindeki bir hastaneye ve ayrıca ülkesi Arjantin’e tam tamına 1 milyon Euro tutarında bağışta bulundu.

Messi yapmış olduğu söz konusu bu bağıştan sonra ”Haspital Clinic” adlı hastaneden de teşekkür paylaşımı gelmiş oldu Bütün dünyayı etkisinin altına almış olan, Avrupa üzerinde de pek çok ölüme neden olan corona virüsün en fazla etkilemiş olduğu ülkelerden bir tanesi İspanya olmuşken, Barça kulübünde forma giymeye devam eden Messi, hastalıktan korunma maksadıyla sakallarını kesmiş idi.

Sakalların maskeyi takmayı zorlaştırmış olduğunu ifade eden Messi’nin eşi Antonela Roccuzzo; ”Sakalları maskenin takılmasını çok fazla zorlaştırmakta. Pek çok sağlık personeli de sakallarını kesmiş oldu. Messi de onlar için yalnız olmadıklarını hissettirebilmek amacıyla bunu yaptı.” şeklindeki ifadelerine yer vermişti.

İngiliz devlerinden biri olan Manchester City kulübünün dünya çapındaki ünlü teknik direktörü olan Pep Guardiola corona virüsünün çok fazla can almış olduğu ülkesi İspanya’ya da yardım elini uzatmış idi. 49 yaşında bulunan teknik adamın coronayla mücadelenin dahilinde Barcelona’da yer alan Angel Soler Daniel Vakfı ile birlikte Barcelona Sağlık Koleji’ne tam tamına 1 milyon Euro tutarında bağış yaptığı bilgisine ulaşılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.