Messi transferin eşiğinden dönmüş oldu

0 6

Barcelona asıllı Lionel Messi’nin tam olarak altı sene öncesinde 250 milyon Euro tutarındaki bir bonservis bedelinin karşılığında İngiliz devlerinden biri olan Chelsea kulübünün kadrosuna katılmak üzre bulunduğu fakat transferin gerçekleşmemiş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Barcelona ile birlikte dünya futbol tarihi içerisindeki en efsane isimlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Lionel Messi’nin 2014 senesi içerisinde Chelsea kulübünün kapısından döndükleri ortaya çıkmış oldu. Barcelona’nın dünya çapında üne sahip efsanevi yıldızlarından biri olan Lionel Messi’nin 2014 senesinde Katalan kulübü içerisinden Chelsea kulübüne gitmek amacıyla çok büyük oranda anlaşma sağlamış olduğu fakat bu transferin gerçekleşmemiş olduğu iddia edildi.

İtalyan gazetecilerden biri olan Gianluca Di Marzio, yazmış olduğu kitapta Lionel Messi’nin Chelsea kulübüyle anlaşma sürecininin yanı sıra daha sonrasında transferin iptal olmasının bütün ayrıntılarını yazmış bir durumda. Di Marzio, o dönemlerin Chelsea kulübündeki Teknik Direktörü görevinde bulunan Jose Mourinho’nun Lionel Messi’yi 50 milyon Euro tutarındaki net maaş karşılığında ikna etmiş olduğunu ifade etti. Kitap içerisinde, Chelsea Kulübünün Arjantin asıllı ünlü yıldızı, o zamanlarda 250 milyon Euro tutarında bulunan serbest kalma bedelini ödeyip kadrosuna katmaya çok fazla yaklaşmış olduğuna da vurgu yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.