Menemenspor hükmen mağlup sayılıyor olacak

0 11

TFF 1.Lig içerisinde yer alan 15. haftada Menemenspor Kulübü, 3 – 2’lik skorla kazanmış olduğu Adanaspor Kulübüyle gerçekleştirmiş olduğu maçın ikinci yarılık kısmında 6 tane yabancıyla saha üzerinde yer almış oldu. Kural ihlali yapmış olan Menemenspor Kulübü, hükmen mağlup sayılıyor olacak.

TFF 1.Lig’de yer alan 15. hafta maçlarından birinde yabancı kuralı ihlali yaşanmış oldu. Menemenspor Kulübü, 3 – 2’lik skorla kazanmış olduğu Adanaspor’la gerçekleşen maçın ikinci yarılık kısmında 6 tane yabancı ile saha üzerinde yer almış oldu. Menemenspor Kulübü, ilk 11’i içerisinde Domgjoni’nin yanı sıra Selmani ile birlikte Anaane, Tidjani, Kamara ve Adamu Alhassan’dan oluşan beş tane yabancı futbolcuya yer vermişti. 76. dakikaya girildiğinde Şeref Özcan’ın yerine ise söz konusu oyuna Akanbi Rasheed dahil edildi ve Menemenspor Kulübü de saha üzerinde altı tane yabancıyla oynamış oldu. Kurallar gereğince İzmir ilinin temsilcisi, 3 – 0’lık skorla hükmen mağlup sayılıyor olacak.
TFF’nin talimatı nasıl?

Kulüpler, 2020 ila 2021 sezonu içerisinde en çok sekiz tane yabancı uyruğa sahip futbolcuyla sözleşme yapabiliyor olacak. Bütün hakkını kullanmış olan kulüplerle ilgili olarak bu futbolculardan en az bir tanesi 1 Ocak 1996 ve daha sonrasındaki tarihlerde dünyaya gelmiş olması şartı aranıyor olacak. Sözleşme imzalanmış olan seki tane yabancı futbolcu arasından yalnızca 6 tanesi 18 kişilik müsabaka listesi içerisine alınabiliyor olacak. Bu söz konusu futbolculardan yalnızca 5 tanesi müsabakaya devam etmekte olan kadro içerisinde saha üzerinde aynı anda yer alabiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.