Meksika ile Brezilya içerisinde tüm ligler süresiz olarak ertelendi

0 8

Koronavirüs ile alakalı salgın iki ülke içerisinde daha futbola kilit vurmuş durumda! Brezilya’nın yanı sıra Meksika içerisinde gerçekleşecek olan futbol karşılaşmaları, yeni tip olarak karşımıza çıkan koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı süresiz bir şekilde ertelenmiş durumda.

Bütün bir dünyayı etkisinin altına almış olan ve pek çok ülke üzerinde spor organizasyonlarının ertelenmesine sebep olan koronavirüsle alakalı salgın iki ülke içerisinde daha spora darbe vurmuş durumda. Brezilya’nın yanı sıra Meksika futbol ligleri koronavirüs sebebiyle süresiz bir şekilde askıya alınmış durumda.

Brezilya Futbol Federasyonu (CBF), Brezilya Kupası’nın yanı sıra kadınlar birinci ile birlikte ikinci liglerinin yanında alt yaş grupları içerisinde yer alan ulusal turnuvaların da bir müddet boyunca oynanmayacağını resmi bir şekilde açıklamış durumda.

Söz konusu açıklama içerisinde, maçların seyircisiz bir şekilde oynanmakta olduğu eyalet şampiyonalarıyla alakalı kararların da alakalı federasyonlar tarafından alınacak olduğu ifade edilmiş bir vaziyette.

Meksika’nın Birinci Futbol Ligi’nin (Liga MX) internet sitesi üzerinden yapılmış olan duyuru esnasında da erkeklerde birinci ile birlikte ikinci, kadınlar üzerinde de birinci ligin, çoğalmaya başlayan sağlık endişelerinden dolayı askıya alınmış olduğu ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.