Mahkeme konusunda rest çekti

0 8

Corona virüsüyle alakalı salgından dolayı askıya alınmış olan İtalya Serie A’nın geleceği konusunda Lazio’dan şoke eden bir açıklama gelmiş oldu. Başkent ekibinde görevli basın sözcüsü görevindeki Arturo Diaconale, ligin tamamlanamayacak olması durumunda konunun mahkemeye taşınacak olduğunu ifade edip federasyonu uyarmış oldu.

Corona virüsünden dolayı zamansız bir şekilde askıya alınmış olan İtalya Serie A’nın tam olarak ne zaman başlayacak olduğu merak konusu olmuş durumdayken, lig içerisinde Juventus kulübünün sadece 1 puan arkasında 2. sıra içerisinde yer alan Lazio kulübünden flaş bir açıklama gelmiş oldu. Federasyona uyarılar yapmış olan Roma ekibinin basın sözcüsü görevinde bulunan Arturo Diaconale, sezonun tamamlanamayacak olması halinde pek çok kulübün mahkemeye gidebilecek olduğunu ifade etti.

Diaconale, TMW Radio’ya yapmış olduğu açıklama içerisinde, gereken sağlık koşullarının sağlanması vaziyetinde futbola tekrardan devam edilebilecek olduğunu ifade etti. Futbolculara düzenlenebilecek maçlara çıkmadan öncesinde corona virüsü testi yapılması konusunda bir öneride bulunan Diaconale; ”Oyuncular mevcut sağlık ekipmanlarının bulunmakta olduğu bir kamp içinde yaşamlarını sürdürebilirler. Böylelikle de onları izole ederek yayılmayı önlemiş olabilir.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Sezonun saha içerisinde tamamlanmasının gerekli olduğuna vurgu yapan Diaconale açıklamasında; ”Eğer ki bu sezon doğal yollar ile sonuçlanmaz ise gelecek sezon da mahvolacak ve bu husus mahkemelere taşınmış olacak.” şeklineki bir yorumda bulunmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.