La Liga yönetiminden Messi’ye büyük şok

0 8

La Liga’da yer alan yönetim, Barcelona’dan ayrılma konusunda hazırlık yapan Arjantin asıllı yıldız futbolculardan Lionel Messi’nin transferinin gerçekleşebilmesi amacıyla 700 milyon Euro tutarındaki serbest kalma maddesini ödemesini yapmasının gerekli olduğunu dile getirmiş durumda.

İspanya da yeralan La Liga yönetimi, Lionel Messi’nin sözleşme vaziyetiyle alakalı bir şekilde son günler içerisinde yaşanmaya başlanan bir takım tartışmalardan sonra açıklama yapmış oldu. İspanya basını içerisinde Lionel Messi’nin 700 milyon euro tutarındaki serbest kalmasıyla alakalı maddenin geçerli bir durumda bulunduğu ya da zamanının dolduğuna yönelik çok aha değişik iddialar gündeme gelmeye devam ediyordu. La Liga Kulübü ise, açıklama ile birlikte tartışmaya son noktayı koymuş oldu. Yönetim, Arjantin asıllı ünlü durumdaki yıldızın transferinin gerçekleşebilmesi amacıyla 700 milyon Euro tutarında ödeme yapmasının gerekli olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Lionel Messi’nin şu zamanlarda Barcelona’yla mevcut durumdaki sözleşmesinin yürürlükte olduğuna değinilen açıklamada Lionel Andres Messi’nin 26 Haziran tarihine sahip olan 1006/1985 numarasıyla faaliyette olan Kraliyet Kararnamesi’nin 16. maddesine bakıldığı zaman sözleşmesini erken tek taraflı fesih hakkının bulunduğu da ifade edildi. Sözleşmenin feshi konusunda karar verilecek olması durumunda ise özel bir fesih bedelinin olduğu ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.