Kulüpler geri adım atmaya başladı

0 11

Futbola verilmiş olan aradan sonra tekrar başlaması konusunda plan yapılan İngiltere Premier Lig’le alakalı flaş bir gelişme yaşanmış durumda. Premier Lig’in Üst Yöneticisi (CEO) görevinde bulunan Richard Masters, kulüplerin ilk defa yeni tipteki corona virüsü (Covid-19) salgınından dolayı askıya alınmış olan sezonun sona erdirilmesini tartışmaya başladığını ifade etti.

İngiltere Premier Lig Üst Yöneticisi (CEO) görevinde bulunan Richard Masters, söz konusu kulüplerin ilk defa yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınından dolayı askıya alınmış olan sezonun sona erdirilmesini tartıştığını ifade etti. Masters, lig yönetiminin yanı sıra kulüp yetkili isimlerinin video konferans yöntemi kullanarak gerçekleştirmiş olduğu toplantının hemen sonrasında İngiliz basınına açıklamalar gerçekleştirdi.

Salgınla alakalı olarak gelişmelerin tamamını takip etmiş olduklarını da ifade eden Masters açıklamasında; ”Bugün içerisinde ilk defa sezonun sona erdirilmesini tartıştık. Maksadımız ise halen sezonu tamamlamak fakat tüm ihtimalleri de konuşma mecburiyetindeyiz.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Taraftarların statların etrafında toplanmasını önleyebilmek amacıyla maçların tarafsız saha içerisinde oynanması şeklindeki teklifin kulüpler tarafından kabul edilmediğini de aktarmış olan Masters daha sonra; ”Zannediyorum ki herkes mümkün olduğu müddetçe kendi evi içerisinde ve deplasmanda oynamayı talep ediyor.” şeklindeki yorumda bulundu.

Masters, 30 Haziran tarihi içerisinde sözleşmesi sona erecek futbolcuların kulüpleri ile anlaşma yaparak sözleşmelerini sezon sonuna kadar uzatabilecek olduklarını da ifade etti. İngiltere içerisinde söz konusu salgına yönelik tedbirler dahilinde profesyonel bir durumdaki spor müsabakaları 1 Haziran tarihine dek yasaklanmış idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.