Koronavirüs NBA takımlarına da sıçradı

0 16

NBA içerisinde milli durumda bulunan basketbolcumuz Furkan Korkmaz’ın da formasını giymeye devam ettiği Philadelphia 76’ers, kulüp içerisinde yer alan üç tane personelin koronavirüsle ilgili testinin pozitif çıkmış olduğu konusunda bir duyuruda bulundu. Adı açıklanmamış olan söz konusu personellerin bireysel karantinaya alınmış olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Koronavirüs ile alakalı salgın NBA üzerindeki takımları da vurmaya devam etmekte.. En son milli basketbolculardan biri olan Furkan Korkmaz’ın forma giydiği takımı Philadelphia 76’ers kulübü, kulüp içerisindeki 3 tane personelin koronavirüs testinin pozitif çıkmış olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Kulüpten yapılmış olan açıklama içerisinde şu ifadelere açık bir şekilde yer verilmiş oldu;

”Oyuncuların yanı sıra antrenörler ile birlikte destek çalışanları da dahil olmak üzre yapılmış olan Kovid-19 testleri esnasında üç tane pozitif sonuç çıkmış durumdadır. Söz konusu personeller bireysel bir karantinaya alınmış bir vaziyette ve talimatlara da uymayı sürdürüyoruz.”

Utah Jazz kulübünde yer alan Fransız asıllı pivotlardan Rudy Gobert’in test sonuçlarının pozitif çıkmasının hemen sonrasında 12 Mart tarihinde süresiz bir şekilde ertelenmiş olan NBA üzerindeki vaka sayısı böylelikle de 10’a yükselmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.