İtalya’nın şampiyonu tekrar Juventus

0 9

İtalya Serie A içerisinde süren gelenek hiç bir şekilde bozulmuş değil, Juventus kulübü tekrardan mutlu sona ulaşmış oldu. Beşiktaş Spor Kulübü 36. hafta içerisinde konuk olarak ağırladığı Sampdoria’yı Ronaldo ile birlikte Bernardeschi’nin atmış olduğu gollerle 2 – 0’lık mağlup ederek bitime sadece iki hafta kalmışken arka arkaya dokuz, toplam olarakta 36. şampiyonluğunu ilan etmiş bulundu.

İtalya Serie A içerisine son senelerde adeta bir ambargo koymuş olan Juventus, arka arkaya dokuzuncu şampiyonluğunu da ilan edip inanılmazı başarmış oldu. Juventus kulübü, 36. hafta içerisinde konuk olarak ağırladığı Sampdoria kulübünü 2 – 0’lık skorla mağlup edip puanını 83’e kadar yükseltmiş oldu ve bitime sadece iki hafta kalmışken takipçisi Inter kulübünün yedi puan önünde mutlu sona ulaşmış oldu.

Toplam olarak 36. lig şampiyonluğunu elde etmiş bulunan Juve’ye kupayı getirmiş olan golleri de 45. dakika içerisinde Ronaldo ve 67. dakika içerisinde de Bernardeschi kaydetmiş oldu. Juventus kulübünde forma giymiş olan milli futbolculardan Merih Demiral, kariyeri içerisinde de bir ilki yaşamış oldu. 22 yaşında bulunan genç yaştaki stoper, kariyeri içerisindeki ilk şampiyonluğunu elde etmiş durumdayken, İtalya Serie A içerisinde şampiyonluk yaşamış ilk Türk futbolcu olarakta tarihe geçmiş bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.