italyan başkan rest çekmiş durumda

0 13

Corona virüsün Avrupa içerisinde en fazla etkilemiş olduğu ülkelerin ilk sırasında yer alan İtalya’da liglerin tam olarak ne zaman başlayacak olduğu merak konusu olmuş durumdayken, Serie A ekiplerinden Brescia kulübünün başkanı görevinde bulunan Massimo Cellino’dan çok önemli bir çıkış gelmiş durumda. Cellino, bu şekilde bir ortam içerisinde futbol oynamanın mümkün durumda bulunmadığını ifade ederek maçlar başlamış olsa dahi sahaya çıkmayıp bu kararı protesto edecek oldukları konusunda açıklamada bulundu.

İtalya Serie A ekipleri arasında yer alan Brescia kulübünün başkanı görevindeki Massimo Cellino, corona virüsten dolayı zamandır ertelenmiş olan liglerin bu sezon oynanabilmesinin olanaklı olmadığını ifade etti. İtalya Futbol Federasyonu’nun ligi tekrardan başlatmış olduğu takdirde takımının sahaya çıkması konusunda izin vermeyecek olduğunu ifade eden Cellino açıklamasında; ”Sezon eğer ki devam edecek olursa takımın oynamasına hiç bir şekilde izin vermeyeceğim. Eğer talep ederlerde bizden puan düşürmüş olsunlar. Bütün bir sorumlusu da benim. Bunu ise herkes bu şekilde bilsin” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Massimo Cellino’nun başkanlığını yapmakta olduğu Brescia adlı kulüp, corona virüsü tehdidinden dolayı ertelenmiş olan Serie A üzerinde tam 26 maç içerisinde 16 puan toplayıp son sırada yer almakta. 26 tane maç içerisinde dört tane galibiyet ile birlikte dört tane beraberlik ve 18 tane yenilgi almış olan Brescia’nın küme düşmüş olmasına kesin gözüyle bakılmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.