İngiliz taraftarlardan imza kampanyası

0 14

Arsenal’da yer alan taraftarlar, takımdan ayrılması konusunda beklentiler bulunan Türk asıllı Alman futbolculardan biri olan Mesut Özil’in tekrardan kadroda yer alabilmesi amacıyla internet üstünden özel bir imza kampanyası başlatmış durumda. Taraftarların söz konusu bu haraketi kısa zaman içinde çok büyük bir yankı bulmuş oldu.

Arsenal Kulübünün UEFA Avrupa Ligi kadrosu içerisinde yer almamış olan ve teknik direktör görevinde bulunan Mikel Arteta tarafından çok uzun bir zamanda beri oynatılmamakta olan Mesut Özil ile ilgili olarak taraftarlar harekete geçmiş durumda. Mesut’u tekrardan kadro içerisinde görme konusunda isteği bulunan İngiliz taraftarlar, bununla ilgili olarak ”change.org” ismine sahip bir internet sitesinin üstünden imza kampanyası başlatmış oldu. Taraftarların söz konusu bu hareketi kısa zaman içinde çok büyük bir yankı bulmuş oldu.

Arsenal taraftarı olanlar söz konusu bu kampanyada çok uzun bir zamandan beri kulüpte yer alan Mesut Özil’in tekrardan lig ile birlikte Avrupa için kadro kaydının gerçekleştirilmesi talebinde bulunurken. Avrupa’da kaydı gerçekleştirilmeyen Mesut Özil’in lig içerisinde de oynatılmamasından korktuklarını ve bu durum fazlasıyla üzücü bir şey olduğunu ifade ettiler.

Mesut Özil tam tamına yedi seneden beri kulübün formasını terletmişken 44 tane golün yanı sıra 77 tane asist yapıp katkıda bulunmuş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.