Hollanda asıllı hakem çok pişman durumda

0 15

Sırbistan – Portekiz arasında gerçekleşen karşılaşmanın son dakikaları içerisinde Cristiano Ronaldo’nun çizgiyi geçmiş olan golünü vermemesiyle öne çıkan maçın Hollanda asıllı orta hakemlerinden Danny Makkelie, Portekiz’den özür dilemiş durumda. Makkelie yapmış olduğu açıklamasında, ‘En iyi kararları almak için uğraşıyoruz, bu haberlerin içinde yer almak ise bizleri mutlu etmemekte. Portekiz’den özür dilemenin haricinde yapabilecek hiç bir şeyimiz yok’ ifadelerine yer verdi.

Dünya Kupası Elemeleri esnasında Sırbistan ve Portekiz’in 2 – 2’lik skorla berabere kalmış olduğu maçın son dakikaları içerisinde Cristiano Ronaldo’nun pozisyonu gündemden hiç bir şekilde düşmemekte. Cristiano Ronaldo’nun son dakikalar içerisinde atmış olduğu topun çizgiyi bariz geçmiş olduğu belli durumdayken, maçın hakemleri de hiç bir şekilde aynı görüşte değil idi. Karşılaşmanın Hollanda asıllı orta hakemlerinden biri olan Danny Makkelie, Portekiz basın mensuplarından A Bola’ya konuyla alakalı bir şekilde açıklamalarda bulundu.

Danny Makkelie yaptığı açıklamada, FIFA’nın kurallarına uygun bir şekilde söyleyebilecek olduğu tek şeyin ise; teknik direktör olarak görev yapan Fernando Santos ile birlikte Portekiz Milli Takımı’ndan özür dilemenin olduğunu ifade etti..

Bir zamanlar Galatasaray Spor Kulübü içerisinde de forma giymiş olan Portekiz asıllı futbolculardan Fernando Meira ise, Cristiano Ronaldo’nun bu söz konusu hareketine de tepki göstermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.