Geleceğin basketbolcuları Aliağa ilçesinde yetişiyor

0 69

Aliağa Belediyesi Yaz Spor Okulları bünyesi içerisinde yer alan Basketbol kursları, çocuklar için sporla iç içe çok mutlu bir tatil yaşatmakta.

Aliağa Belediyesi’nin Spor Salonu ile birlikte Helvacı Spor Salonu içerisinde gerçekleştirilmiş olan özel kurslar esnasında 2009 ila 2013 senesinde dünyaya gelen öğrenciler basketbolun temel tekniklerini de öğrenerek antrenman yapmış oluyor. Profesyonel durumda bulunan eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilmiş olan bu özel kurslar esnasında öğrenciler spor yapıp hem eğlenmiş oluyor hem de öğrenmiş oluyor. Aynı zaman içerisinde söz konusu bu kurslar sayesinde çocukların tatillerini verimli bir şekilde geçirmiş olmaları amaçlanmaktayken bedensel gelişimleri için de katkı sağlanması konusunda bir hedef var.

Basketbol ile birlikte çocukların sosyalleşmelerinin yanı sıra gelişimlerine de katkı sağlama konusunda isteklerinin bulunduğunu ifade eden Aliağa Belediyesi’nin Basketbol Eğitmeni olarak görev yapan Ediz Güleryüz, yaz spor okullarının Pandemi’nin ardından 21 Haziran tarihinin itibariyle başlamış olduğunu ve antremanları da Aliağa Belediyesinin Spor Salonu içerisinde yaptıklarına değinirken haftadaki belirli günlerde ise Helvacı’da olduklarını ifade etti. Helvacı’yla birlikte toplam olarak 180 tane kursiyer olduğunu ifade eden Güleryüz, söz konusu bu kurslarla beraber çocukların pandeminin ardından hem sosyalleşmelerini hem ise antrenmanlarla beraber gelişimlerine katkı sağlayabilmelerini amaçladıklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.