Galatasaray’dan KAP’a transfer bildirimi yapılmış durumda

0 3

Galatasaray Spor Kulübü, Maicon’un Al Nassr kulübüne tam tamına 1.43 milyon Euro tutarında satılmış olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Galatasaray Spor Kulübü, Brezilya asıllı futbolculardan Maicon Pereira Roque’yi tam tamına 1 milyon 430.000 Euro tutarındaki bonservis bedeli ile beraber 1,5 sezondan beri kiralık bir şekilde oynamakta olduğu Suudi Arabistan’ın Al-Nassr Kulübüne vermiş oldu.

Galatasaray Sportif Sınai ile Ticari Yatırımlar Anonim Şirketi’nin Borsa İstanbul’a göndermiş olduğu, öte yandan Kamuyu Aydınlatma Platformunda da yer bulmuş olan açıklama üzerinde; ”Profesyonel bir durumdaki futbolcumuz Maicon Pereira Roque ile ilgili Al-Nassr Saudi Club’le net 1 milyon 430.000 Euro tutarındaki transfer bedeliyle anlaşmaya varılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Galatasaray Spor Kulübü’ne 2017 – 2018 sezonu içerisinde transferi gerçekleşen ve iki sezon boyunca forma giymiş bulunan Brezilya asıllı savunma oyuncusu, 57 tane resmi karşılaşma içerisinde Galatasaray Spor Kulübü için altı tane gol kaydetmiş oldu.

Bu esnada Galatasaray Spor Kulübüne ait internet sayfasında yer almakta olan teşekkür mesajı içerisinde de ”2018-2019 sezonundaki ara transfer dönemi içerisinde Al-Nassr Saudi’ye kiralama işlemi gerçekleşen kariyerini bu kulüpte sürdürecek olan Maicon Pereira Roque’ye Galatasaray Spor Kulübümüze vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında da başarılar dilemekteyiz.” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.