Galatasaray’da 10 senede bir ilk

0 20

Galatasaray Spor Kulübü içerisinde Fernando Muslera’nın sakatlığından dolayı sezonun ilk yarısını kaçıracağı açıklaması yapılması tam tamına on sene sonrasında bir ilki yaşatmış olacak. Galatasaray Spor Kulübü, 2010 / 11 sezonundan bu zamana kadar ilk defa yeni sezonun ilk maçı için Uruguay asıllı file bekçisi bulunmadan çıkmış olacak.

Galatasaray Spor kulübü içerisinde daha şimdiden ismini tarihe altın harflerle yazımayı başaran Fernando Muslera, yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle gelecek sezonun ilk yarılık kısmında forma giyemiyor olacak. Yabancı kontenjanından dolayı sezonun ilk bölümü içerisinde lisansı da çıkartılamayacağı açıklanan Uruguay asıllı kaleci, 2011 senesinde başlamış olan Galatasaray Spor Kulübü kariyeri süresince Süper Lig’deki hiçbir tane ilk maçı kaçırmamıştı. Galatasaray Spor kulübü de, böylelikle tam tamına on senenin ardından Muslera’dan yoksun bir şekilde sezona giriş gerçekleştirecek.

Galatasaray Spor kulübü, son olarak 2010 / 11 sezonunun ilk maçı için yedek kalecilerden Aykut Erçetin’le çıkmış idi.

Galatasaray Spor Kulübü içerisinde Muslera’nın yokluğunda da Fatih Öztürk ile birlikte Okan Koçuk arasında çok önemli bir rekabet mevcut. İki isim de bu süreç içerisinde kendilerini göstererek kalenin sahibi olmayı çok istemekte

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.