Galatasaray’a Belhanda konusunda bir piyango

0 14

Galatasaray Spor Kulübünün 10 numarasını terleten Younes Belhanda, eski takımı Nice Kulübünden gelmiş olan transfer teklifini kabul etmiş durumda. Tekrardan Fransa’da oynama konusunda sıcak bakmakta olan yıldız futbolcu, önerilmiş olan senelik ücret daha düşük durumda bulunmasına karşın ‘Evet’ yanıtını verdi.

Tekrardan Fransa’da oynama konusuna sıcak bakmaya başlayan yıldız futbolcu, öneride bulunulan senelik ücret daha düşük durumda bulunmasına karşın, kulüpten çok uzun bir zamandan beri yapılmakta bulunan baskıdan dolayı Nice’e, ‘Evet’ yanıtını verdi. Galatasaray Spor Kulübü’ndeki yönetim de 7 milyon Euro tutarındaki bonservis konusundaki teklifini yukarı çekerek, aynı zaman içerisinde uzun vadeye yayılmakta olan ödeme takvimini daraltmaya ve taksitle alakalı sayıyı da mümkün olduğu kadar azaltmaya gayret ediyor.

Galatasaray Spor Kulübünün yönetimi bir taraftan Nice’le pazarlıkları devam ettirirken, öte yandan Fatih Hoca’nın bu söz konusu transferle alakalı onay vermesini beklemekte.

Belhanda’nın satışının gerçekleşmesi halinde geleceği açıklanan bonservis parası, 5 Ekim tarihine kadar öteki transfer çalışmaları üzerinde kullanılmış olacak. Yönetim, Finansal bir durumdaki Fair-Play bütçesi üzerinde eksilere düşmeden kadrosuna iki ila üç tane takviye daha yapabilmenin hesapları içerisinde. Çok yoğun bir şekilde orta saha aramaya başlayan Galatasaray Spor Kulübü, Belhanda’nın ayrılacak olması halinde iki tane orta sahanın yanı sıra bir tane de kanat oyuncusu transfer etmeye gayret edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.