Galatasaray Stadyumu’ndaki Türk Telekom logosu kaldırılacak

0 42

Açılmış olduğu günden bu zamana kadar Türk Telekom Stadyumu ismiyle bilinirliği bulunan Galatasaray Stadı’nın ismi değişecek. Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde yer alan Türk Telekom Stadyumu yazısı resmi bir şekilde kaldırılmış oldu. 100 milyon dolar tutarındaki yeni stat isim anlaşmasının detayları ise hafta içinde açıklanmış olacak.

Stat ismiyle ilgili olarak daha öncesinde ulusal bir şirketle anlaşmaya varmış olan Galatasaray Spor Kulübü içerisinde, Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde uzun senelerdir yer alan Türk Telekom Stadyumu yazısı da kaldırılmış oldu.

Fanatik gazetesinde yer almış olan özel bir habere bakılırsa; 15 Ocak 2011 tarihi içerisinde Galatasaray – Ajax maçıyla beraber açılışını gerçekleştiren Ali Sami Yen Spor Komleksi’nde herkesin alışmış olduğu stadyum ismi artık değişecek. Türk Telekom Stadyumu yazısı ise geçmiş olduğumuz günlerde resmen söküldü.

Galatasaray Spor Kulübü, 100 milyon dolar tutarındaki bir ücretle yeni sponsoruna isimle alakalı hakkını 5 + 5 seneliğine sattı. Bu söz konusu gelir, yeni forma sponsorluğu içerisine de dahil değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.