Galatasaray o ismi başka kulübe kiraladı

0 10

Galatasaray Spor Kulübü, ardımızda bırakmış olduğumuz sezonda Eskişehirspor Kulübünden çok büyük umutlar ile kadrosuna dahil ettiği Jesse Sekidika’yı sezon bitene dek Konyaspor Kulübüne kiralamış oldu. Sekidika ayrıca bu sezonda Galatasaray Spor Kulübü içerisinde sadece 6 tane maç esnasında şans bulabilmiş oldu.

Henry Onyekuru ile birlikte Halil Dervişoğlu transferleri ile birlikte kadrosunu çok daha fazla güçlendirmiş olan Galatasaray Spor Kulübü içerisinde bir tane de ayrılık yaşanmış oldu. Galatasaray Spor Kulübü içerisinde çok fazla bir forma şansı bulmayı başaramayan Jesse Sekidika, sezon bitene dek Konyaspor Kulübüne kiralanmış oldu. Süper Lig ekipleri arasındaki Denizlispor Kulübü de 24 yaşında bulunan oyuncuyla ilgili Galatasaray Spor Kulübü’nün kapısını çalmış idi fakat Nijerya asıllı olan sağ kanat oyuncusu da kulüp konusundaki tercihini Konyaspor Kulübünden yana kullanmış oldu.

Galatasaray Spor Kulübü, Jesse Sekidika’yı ardımızda bırakmış olduğumuz sezonun devre arası olduğunda Eskişehirspor Kulübünden bedelsiz bir şekilde kadrosuna dahil etmişti. Potansiyelinden dolayı çok fazla dikkatleri çekmiş olan oyuncu, Galatasaray Spor Kulübünde göstermiş olduğu performansından dolayı beklentileri karşılamayı başaramamış ve yedek kulübesi içerisine hapsolmuştu.

Jesse Sekidika bu sezon içerisinde Galatasaray Spor Kulübü forması ile birlikte ligde çıkmış olduğu 6 tane maç esnasında toplamda 82 dakika zaman almayı başarabildi ve bir gollük bir katkı vermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.