Fenerbahçe’ye büyük bir müjde

0 6

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sezon başladığı zaman kadrosuna katmış olduğu Mbwana Samatta’yla ilgili olarak Belçika ekiplerinden bir tanesi teklif yapmış olacak. Forvet bölgesi için takviye yapma konusunda isteği bulunan Club Brugge kulübü, Samatta ile ilgili olarak 10 milyon Euro tutarındaki ücreti gözden çıkarmış bir vaziyette.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün sezon başlangıcında Aston Villa’dan 6 milyon Euro tutarındaki bonservis ücreti ile birlikte transfer etmiş olduğu Mbwana Ally Samatta’ya Club Brugge kulübü talip olmuş durumda. Belçika’dan Voetbal24 adlı platformun yapmış olduğu haberine bakılırsa; bu sezon içerisinde forvet oyuncularından talep etmiş olduğu verimi alamamış olan ve Belçika’da lider bir durumda bulunmasına karşın geçmiş sezonlar içerisindeki gibi ligi domine etmeyi başaramayan Club Brugge kulübünde teknik direktör görevinde bulunan Philippe Clement, ara transfer dönemi içerisinde forvet talebinde bulundu. Clement’in transferle alakalı listesinin ilk sırası içerisinde de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Tanzanya asıllı forvetlerinden Mbwana Ally Samatta yer almakta.

Söz konusu bu haberin detay kısmında, Club Brugge kulübünün Samatta’yı Fenerbahçe Spor Kulübü içerisinden transfer edebilmesi amacıyla en az 10 milyon Euro tutarındaki ödemeyi gözden çıkarmasının gerekli olduğu bilgisi de aktarıldı. Club Brugge adlı kulübün Samatta’yı almaktayken forvetlerinden bazılarını da satmayı planlamakta olduğunun altı çizilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.