Fenerbahçe’nin şampiyonluklarıyla alakalı kararın açıklanacağını ifade etti

0 9

Türkiye Futbol Federasyonunun Başkanı olarak görev yapan Nihat Özdemir, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün geçmiş dönemlere yönelik şampiyonluk talebinin reddedilmiş olduğu şeklinde ortaya atılan iddialara yönelik, ‘Karamızı en yakın zaman içerisinde açıklamış olacağız. Reddedilmiş olduğuna yönelik ortaya çıkmış olan iddialar ise doğru değildir’ ifadeleriyle konuşma gerçekleştirdi. Özdemir’in söz konusu bu açıklamasının ardından Fenerbahçe Spor Kulübü camiasının umutları da artmış oldu.

Sosyal medya platformlarında ‘Fenerbahçe Spor Kulübü’nün geçmiş senelerdeki Türkiye birinciliklerinin; şampiyonluk şeklinde tescil edilmesi amacıyla TFF’ye yapmış olduğu başvurunun reddedilmiş olduğu’ ifadeleriyle çıkmış olan iddialara yönelik Türkiye Futbol Federasyonunun Başkanı olarak görev yapan Nihat Özdemir, Akşam’a çok önemli açıklamalarda bulundu. Özdemir, bu hususta halen bir karar alınmamış olduğunu da ifade ederek, ‘Bu hususta daha halen verilmiş bir kararımız yok. En yakın zaman içerisinde açıklamış olacağız. Ancak şu anda bu şekilde bir karar yok’ ifadelerine yer verdi.

Başkan görevinde bulunan Özdemir, Trabzonspor Kulübü’nün Disiplin Kurulu’nun yanı sıra Tahkim Kurulu’nun seçimle gelmiş olmasına yönelik FIFA’ya yapmış olduğu başvuruyla alakalı da konuşma gerçekleştirdi. Trabzonspor Kulübü’nün bu talebinin FIFA tarafından kabul edilmiş olduğuna yönelik kendilerine bir yazı gelmemiş olduğunu vurgulamış olan Özdemir, “Ne bizlere FIFA bu hususta bir görüş sormuş durumda, ne ise bir talepte bulunmuş durumda. ‘FIFA kurulların seçimiyle alakalı olarak TFF’ye yazı gönderdi’ şeklindeki bilgi de doğru değil. Hayır, böyle bir şey yok’ şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.