Fenerbahçe’den Mesut Özil açıklaması

0 11

Fenerbahçe Spor Kulübü içerisinde Mesut Özil ile alakalı heyecan yaşanmaya devam etmekte. Uzun bir zamandan beri Fenerbahçe Spor Kulübü’nün gündeminde yer alan ve ara transfer dönemi içersinde kulübünden ayrılma konusunda hazırlıklar yapan 32 yaşında olan yıldız futbolcunun yeni adresi herkes tarafından merak edilmekte. Taraftarın adeta dört gözle beklemekte olduğu Mesut Özil ile ilgili olarak Fenerbahçe Spor Kulübü’nden bir açıklama gelmiş durumda.

32 yaşında bulunan futbolcu Fenerbahçe Spor Kulübü için bir seçenek olmayı sürdürse de transferin mali boyutu çözülmeyi beklemekte olan en büyük problem şeklinde göze çarpmakta. Arsenal kulübü içerisinde haftalık olarak 350.000 Pound kazanmakta olan Mesut Özil, İngiltere Premier Lig içerisinde yer alan ve en fazla kazanan oyunculardan bir tanesi. Sözleşmesi sezon sona erdiğinde biteceği bilinen yıldız futbolcuyla ara transfer dönemi içerisinde yollarını ayırma konusunda isteği bulunan İngiliz ekibinin muhtemel ayrılık olması halinde maaşının bir bölümünü ödeme yapmayı kabul edecek olduğu da konuşulmakta. Aslında yine de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün mali tablosuna çok daha uzak kalacak bu söz konusu transfer esnasında Mesut Özil’den de fedakarlık bekleniyor olacak.F

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Yöneticilerinden biri olan Selahattin Baki, gündemde kalmaya devam eden Mesut Özil dedikodularıyla alakalı konuşma gerçekleştirdi. Beyaz TV’ye özel bir konuşma gerçekleştirmiş olan Baki, bir taraftar olarak Mesut Özil’i fazlasıyla çok isteyecek olduğunu fakat söz konusu bu transferin mali boyutunun bulunduğunu da ifade ederek ekonomik bir şekilde kulübe uymamakta olan kimseyi çok fazla talep etseler de transfer edemeyecek olduklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.