Fenerbahçe için çok kötü bir haber

0 12

Antalyaspor Maçı esnasında sol ayak bileğinin dönmesinden dolayı sahayı sedye ile terk etme mecburiyetinde kalmış olan Mesut Özil’in iyileşmesi yaklaşık olarak altı haftayı bulacak olabilir.

Fenerbahçe Spor Kulübü Gustavo ile çok fazla sevindi fakat Mesut Özil’den gelmiş olan haberden dolayı da üzüldü. Antalyaspor maçı esnasında Fredy’nin darbesinden dolayı sol ayak bileği dönmüş olan dünya çapındaki ünlü futbolcu sedye ile kenara gelmiş ve daha sonrasında da hastaneye götürülmüş idi. Çekilmiş olan MR sonrasında bilek bağlarında kısmi bir yırtıkla beraber kemikte yoğun bir ödem tespit edilmiş oldu. Kâbus senaryosu olarak öne çıkan kemikte kırığa rastlanmamış olması, herkese çok daha rahat bir nefes aldırmış oldu. Buna karşın Mesut Özil’in iyileşme aşamasının altı haftayı bulabilecek olduğu kaydedilmiş durumda.

Mesut’un sakatlığının süreci içerisinde milli araya girilecek durumda bulunması ise bir avantaj. Ancak yine de yıldız durumda bulunan futbolcu lig içerisindeki en önemli maçları kaçırmış olacak. Fenerbahçe Spor Kulübü, Milli maçın haftasına kadar Konyaspor (d) Kulübü ile birlikte, Gençlerbirliği Kulübü ve de Beşiktaş (d) Kulübü’nün karşılaşmalarını oynuyor olacak. 32 yaşında bulunan futbolcunun bu maçlar esnasında sahaya çıkma konusunda bir şansı da yok.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.