Fenerbahçe içerisinde çok büyük bir kriz

0 14

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde geleceğin yıldızlarından bir tanesi olarak görülmekte olan ve sezon sona erdiği zaman sözleşmesinin de biteceği bilinen 17 yaşında bulunan futbolculardan Ömer Faruk Beyaz, Fenerbahçe Spor Kulübü’nden ayrılma konusunda bir karar aldı. Ömer Faruk, Alman devlerinden biri olan Schalke 04 Kulübü ile birlikte Borussia Dortmund Kulübü’nün transfer listesi içerisinde yer alıyor.

Ömer’e vermiş olduklarının karşılığını hiç bir şekilde alamamış olduklarını ifade eden Belözoğlu ise, ‘Ömer Faruk Beyaz benim açımdan fazlasıyla değerli durumda bulunan bir oyuncu. Üzülmüş olduğum bir nokta, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yarın bir gün tarihi anlatıldığı zaman ‘En genç kaptan’ şeklinde Ömer Faruk yazıyor olacak. Süreç hiç bir şekilde olumlu gitmemekte, olumlu bir şekilde sona erecek gibi de gözükmemekte. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kendisine vermiş olduğu mukavelenin bana kalırsa bir örneği daha bulunmuyor. Ne kadar üzücüdür ki vermiş olduğumuz değerin karşılığını bulduğumuzu düşünmemekteyim’ şeklinde konuştu.

Genç yaştaki başarılı futbolcunun ailesi ise, Avrupa’nın pek çok ülkesi içerisinde scoutlar ile birlikte kulüpler tarafından da takip edilmeye başlanan Ömer Faruk’un Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yetecek kadar forma şansı bulamıyor olmasından ötürü rahatsızlık duymakta. Ömer’in ailesi şu anda hale 17 yaşında bulunmasına rağmen U21 Milli Takım içerisinde ilk 11’in değişilmezlerinden bir tanesi olarak öne çıkan Ömer’in kendini transfer olacağı bir Avrupa kulübü içerisinde daha fazla geliştirecek olduğunu düşünmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.