Falcao indirim talebini kabul etmedi

0 10

Gelecek sezonun transfer konusundaki çalışmalarına başlamış olan Galatasaray Spor Kulübünde yıldız futbolculardan Radamel Falcao’yla alakalı olarak yeni gelişmeler yaşanmaya başlanmış durumda. Golcü durumdaki futbolcunun geleceğiyle alakalı olarak flaş bir iddia ortaya atılmış oldu.

Corona virüsüyle alakalı salgın futbol dünyası üzerinde de taşları yerinden oynatmaya başlamış oldu. Liglerin askıya alınmış olmasıyla ekonomik bir şekilde çıkmaza girmiş olan kulüpler, çözüm yolu aramaya başlamış durumda. Krizi atlatabilmek amacıyla gündeme gelmiş olan ilk çare de futbolcuların maaşları konusunda indirim yapmaya gitmek. Juventus ile birlikte Barcelona’nın bu yola başvurmasının hemen sonrasında Süper Lig’de yer alan ekipler de oyuncularla görüşmeye başlamış oldu.

Galatasaray Spor Kulübü’nün de ilk olarak yıldız isimler olmak üzre takımda yer alan futbolculardan indirim talep etmiş olduğu ifade edilmekte. Katar basını içerisinde sarı-kırmızılı ekiple ilgili olarak çarpıcı bir iddia dile getirilmiş oldu. Bu söz konusu habere bakılırsa Falcao, kulüpten gelmiş olan indirim talebini kabul etmedi ve Al Sadd’la anlaşma yaptı.

Barcelona’nın efsane isimleri arasında yer alan Xavi’nin teknik direktörlüğünü yapmış olduğu Al Sadd kulübünün krizi fırsata çevirmek amacıyla harekete geçmiş olduğu ve senelik olarak 10 milyon euro tutarındaki maaş önerisinde bulunarak Kolombiyalı ismi ikna etmiş olduğu yazıldı. Suudi Arabistan’da yer alan Al Hilal isimli kulübün de Falcao’ya teklif yapmış olduğu fakat deneyimli durumda bulunan yıldızın Katar’ı tercih etmiş olduğu da ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.