Dünya Kupası iki senede bir olabilir

0 18

FIFA Futbol Gelişim Direktörü olarak görev yapan Arsene Wenger, iki tane Dünya Kupası’nın arasında yer alan dört senelik zamanın çok uzun durumda bulunduğunu ve takvim üzerinde değişiklik yapılmasının gerekli olduğunu da savunmuştu. Bunun hemen sonrasına ise FIFA Başkanı olarak görev yapan Gianni Infantino, Dünya Kupası’nın iki senede bir düzenlenmesi teklifinin tartışılacak olduğu ve çok daha iyi bir sistem amacıyla çalışılacak olduğunu açıkça ifade etti. Infantino daha sonrasında ise, ‘Arsene Wenger’in söz konusu bu teklifi de dahil, bütün önerilerin yanı sıra fikirleri dikkate almamız gerekli. Eğer ki mümkün ise daha iyisiyle alakalı değişmeye gayret edeceğiz’ şeklindeki ifadelerine yer verdi.

FIFA’nın Başkanı olarak görev yapan Gianni Infantino, FIFA’nın Futbol Gelişim Direktörü olarak görev yapan Arsene Wenger’in gündeme getirmiş olduğu öneriyle alakalı, FIFA TV’ye değerlendirmeler gerçekleştirdi.

Yeni tipteki koronavirüs sagını ile beraber uluslararası maçla alakalı takvimin tekrardan masaya yatırılmış olduğunu açıkça ifade eden Infantino, ‘Kulüp futbolunun yanı sıra milli takımlar arasında doğru bir durumdaki dengeyi bulmamız gerekli. Bununla ilgili olarak, Arsene Wenger’in sunmuş olduğu teklifi de dahil, bütün önerilerle beraber fikirleri dikkate almamız gereklidir.’ şeklindeki ifadelere yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.