Dev bir bağışta bulundu

0 5

Ukrayna Ligi ekipleri arasında yer alan Shakhtar Donetsk kulübünün Başkanı görevinde bulunan Rinat Akhmetov, Ukrayna devletine koronavirüs teşhisinin yanı sıra tedavi çalışmaları konusunda kullanılması amacıyla tam tamına 9.6 milyon euro tutarında bağış yaptığı konusunda açıklamada bulundu. Akhmetov yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Sağlık Bakanlığıyla çok büyük bir işbirliğinin içinde ülke üzerinde salgını önleyebilmek amacıyla her şeyi yapmış olacağız” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Ukrayna’da yer alan dev kulüplerden Shakhtar Donetsk’in milyarder olduğu bilinen başkanı görevindeki Rinat Akhmetov, koronavirüs teşhisinin yanı sıra tedavileri amacıyla tam tamına 9.6 milyon euro tutarında bağış yapmış olduğu konusunda bir açıklamada bulundu.

Akhmetov yapmış olduğu açıklama içerisinde dünyanın genelindeki bu salgına karşı Ukrayna’ya yardımcı olmayı çok istediğini ifade ederek; ”Sağlık Bakanlığıyla işbirliğinin içinde ülke üzerinde salgını önleyebilmek amacıyla her şeyi yapmış olacağız. Ülkemiz karşı karşıya bulunmuş olduğu bütün zorluklarla başa çıkmış olacaktır” ifadelerine yer verdi.

Akhmetov söz konusu cömert durumdaki bu bağışın yanında 300.000 tane koronavirüs testiyle beraber 200 havalandırma cihazının yanı sıra ekipmanları hususunda da daha önce bağışta bulunmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.