Derbiye alkollü çıktığı itirafında bulundu

0 13

Manchester United kulübünün eski futbolcularından biri olan Rio Ferdinand, West Ham United kulübünün formasını giymekte olduğu dönemlerde Arsenal Kulübüyle oynanmakta olan bir Londra derbisi esnasında sahaya alkollü bir şekilde çıkmış olduğunu ifade etti.

Manchester United kulübünün ve aynı zamanda İngiltere Milli Takımı’nın eski futbolcularından biri olarak öne çıkan Rio Ferdinand, katılmış olduğu bir Podcast yayını esnasında seneler sonrasında bir itirafta bulunmuş oldu. Ferdinand, 1996 ika 1997 sezonu içerisinde kariyerinin ilk maçı olarak öne çıkan Arsenal Kulübünün karşısında alkollü bir biçimde sahaya çıkmış olduğunu açıkça dile getirmiş oldu. Efsane bir durumdaki futbolcu konuyla alakalı bir şekilde, ‘Maçla ilgili toplantıya çağrılmamıştım. Ondan dolayı ben de birkaç kadeh birşeyler içme konusunda istekliydim. Sonrasında ise yardımcı antrenör geldi. Bana giyinmem konusunda bir istekte bulundu. Halen elimde içkiyle dolu bir bardak bulunuyordu. Paolo Futre’nin yok olmasından dolayı listeye son dakika içerisinde dahil edilmiş durumdaydım’ şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Eski bir durumdaki İngiliz savunmacı, West Ham kulübü içerisindeki ortamla alakalı bir şekilde de ‘West Ham kulübü içerisinde bir içki kültürü mevcuttu, sürekli olarak maçlardan sonra içiyorduk’ ifadelerine yer verdi.

O zamanlarda daha 17 yaşında bulunan Rio Ferdinand, Arsenal kulübünün 2 – 0’lık skorla yenmiş olduğu karşılaşmanın 87. dakikası içerisinde Slaven Bilic’in yerine oyuna katılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.