Çaykur Rizespor Kulübü içerisinde çok büyük bir istifa krizi

0 46

Süper Lig içerisinde konuk olarak ağırlamış olduğu Erzurumspor Kulübüne mağlup olmuş Çaykur Rizespor Kulübü’nde teknik direktör olarak görev yapan Marius Sumudica istifasını açıklamış oldu. Yönetimin yanı sıra futbolcuların çok büyük uğraşlarının ardından Rumen asıllı olan teknik direktör söz konusu bu kararından dönmüş oldu.

Çaykur Rizespor Kulübü içerisinde teknik direktör olarak görevli olan Marius Sumudica’nın Süper Lig içerisinde almış oldukları 2 – 0 skorlu BB Erzurumspor Kulübü yenilgisinin hemen sonrasında istifa etmiş olduğu bilgisine ulaşıldı. Soyunma odası içerisinde almış olduğu bu kararını oyuncularına iletmiş olan, Rumen asıllı teknik adamı futbolcular söz konusu bu kararından vazgeçirme amacıyla çok uzun bir zaman boyunca uğraş vermiş oldu.

Çaykur Rizespor Kulübü’nde yer alan yönetim ise Sumudica’nın görevini sürdürmesini talep etmiş olduğu yönünde görüş bildirmiş oldu ve Rumen asıllı hoca istifa kararından dönmüş oldu.

Süper Lig’deki 22. hafta içerisinde oynanmış olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün maçı ile Çaykur Rizespor Kulübünün başına geçmiş olan Sumudica, Karadeniz ekibi ile birlikte çıkmış olduğu dört tane maç esnasında yalnızca bir tane beraberlik almayı başarabildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.