Bursa büyük organizasyon için hazır

0 13

Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olarak karşımıza çıkan BTSO 45.Yeşil Bursa Rallisi, 04 Eylül – 05 Eylül tarihleri içerisinde gerçekleştirilmiş olacak. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ana sponsorluğuyla beraber Bursa Otomobil Sporları Kulübü (BOSSEK) aracılığıyla düzenlenmekte olan bu ralli, Bursa ilinin en köklü ve aynı zamanda da en büyük spor organizasyonu şeklinde bu sene tam tamına 45. defa düzenlenmiş olacak.

Uludağ etekleri üzerinde gerçekleşeceği açıklanan ralli içerisinde, 80 tane otomobil ile birlikte 160 tane de sporcu iki günlük bir zaman boyunca 368,94 kilometrelik uzunluğa sahip asfalt zemini bulunan parkurda mücadele ediyor olacak. 04 Eylül Cumartesi gününde saatler 13.00’ü gösterirken Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nun hemen önünden başlayacağı açıklanan rallinin birinci gününde, BTSO ismiyle geçileceği açıklanan Sırma ve Ahmet Burkay ismiyle geçileceği açıklanan Dağakça etaplarını ikişer defa geçecek olan ekipler saatler 20.30’u göstermesi itibariyle ilk günü de tamamlamış olacaklar.

05 Eylül Pazar günü sabah saat 09.00’u gösterdiğinde tekrardan direksiyon başına geçeceği açıklanan sporcular, bu defa ise Red Bull ismiyle geçilecek olduğu açıklanan Hüseyinalan ile birlikte Limak Enerji ismiyle geçileceği açıklanan Soğukpınar etaplarını ikişer defa geçmelerinin ardından saatler 16:15’i gösterirken Aloft Bursa Hotel önünde gerçekleşecek finiş seremonisine ulaşabilme amacıyla ter dökmüş olacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.